Yıldırım Belediyesi’nden 10 bin kitap…

Yıldırım Belediyesi, sanat sezonu boyunca sergilediği tiyatro oyunlarında, bilet karşılığı temin ettiği 10 binin üzerinde kitabı, yurdun dört bir yanındaki öğrenci ve askerlere ulaştırdı.

Yıldırım Belediyesi’nden 10 bin kitap…
Sanatsal etkinlikleri sosyal projelerle birleştiren Yıldırım Belediyesi, Kasım ayından bu yana, aralarında Marko Paşa, Benimle Delirir Misin, Ömer Bin Hattab, Hak Dostum Hak gibi meşhur oyunların da bulunduğu tiyatro gösterilerinde uyguladığı ‘1 kitap 1 bilet’ kampanyasında, önemli bir başarıya imza atarak 10 binden fazla kitap temin etti. Bu kitaplar, Erzincan’ın Tercan ilçesindeki Mehmet Kutsi Beğdeş İlkokulu, Van’ın Gevaş ilçesindeki Yoldöndü İlkokulu, Yıldırım’daki çeşitli okullar ve Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Suriye sınırında nöbet tutan Mehmetçiklere gönderildi.


 
SALONLAR DOLUP TAŞIYOR
 
Son olarak, İstanbul Meydan Sahnesi ve Seksenler dizisinin ünlü sanatçıları Hacı Ali Konuk, Hakan Bulut, Eray Yasin Işık, Ali Fuat Pekzeren ve Bahar Süer tarafından Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Hak Dostum Hak’ oyununda temin edilen bin 100 kitapla ise, Orhaneli’ndeki ilk ve orta dereceli okullarda kütüphane oluşturulacak.
Sanatsal etkinlikleri sosyal sorumluluk projeleri ile taçlandırdıklarını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ”Özellikle sanatsal faaliyetlerimizle sosyal sorumluğu birleştirdiğimiz etkinliklerimize, hemşerilerimiz yoğun bir ilgi gösteriyor. Salonlarımız bizlere yetmemeye başladı. Bu dönem Yıldırım’da çok daha büyük kültür merkezlerini inşa edeceğiz. Molla Yegan Kültür Merkezi’ne, birbirinden güzel etkinliklerin yapılacağı bin kişilik salon kazandıracağız. Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışına çıkmayan, dünyada olup bitenleri ölçemeyen ya da şehrin geleceği olan çocuklar için doğru strateji geliştiremeyen yerel yönetimin başarılı olma şansı yoktur. Bu yüzden kültürel ve sosyal belediyecilik anlayışımızla gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, Yıldırımlıları buluşturmayı sürdüreceğiz” dedi.


 
‘İNSANLARIMIZI SOSYAL PROJELERLE KUŞATIYORUZ’
 
Gerçekleşen kentsel dönüşümün sosyal ve kültürel açıdan da desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’daki yönetim stratejimizde, bir taraftan ilçemizi geleceğe taşıyacak vizyon projelerle mekânsal alanları düzenlemek, diğer yandan da değerlerimizi ve kültürel çeşitliliğimizi koruyarak, sanata, tarihe, kültüre ve ilme yaraşır bir nesil yetiştirmek adına hayatın akışı içerisinde kültürel ve sosyal projelerle insanlarımızı kuşatmak var. 1 kitap 1 bilet kampanyası ile Yıldırımlılara hoş vakit yaşatırken, etkinliğin ilçemiz dışında da karşılığı olsun istedik. Bu anlamda sosyal sorumluluk kampanyamıza katılım göstererek öğrencilerimize kitaplarını bağışlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 


HEDEF 100 BİN KİTAP
 
Kütüphaneler haftasında ‘kitap okuma’ konusunda farkındalık oluşturacak bir etkinliğe daha imza attıklarını ifade eden Başkan Edebali, “Bir taraftan Yıldırımlıları tiyatro ile buluşturuyor, diğer taraftan da buradan elde edilen kitaplarla Türkiye’nin dört bir köşesindeki kardeşimize ışık oluyoruz. Bir kitabın, bir insanın hayatını değiştirebileceği düşüncesiyle insanlarımıza dünyanın en güzel ve anlamlı hediyesi olan kitap armağan ediyoruz. Son oyunumuzda temin ettiğimiz bin 100 kitapla, Orhaneli ilçemizde ihtiyaç sahibi olan okullarımıza kütüphaneler kazandırıyoruz. Bundan sonraki süreçte de projenin kapsamını daha da genişleterek bir yıl içerisinde 100 bin kitabı okuyucusuyla buluşturmayı hedefliyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 15:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37