Kuşlar yuvalarına kavuşuyor

İnegöl Belediyesi’nin Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü öğrencilerine yaptırdığı kuş evleri şehrin çeşitli yerlerine yerleştirilmeye başlandı.

Kuşlar yuvalarına kavuşuyor
Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen programla Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü öğrencilerinin çetin hava koşulları ile baş etmeye çalışan sokak hayvanları için kendi el becerileriyle ürettikleri 40 adet kedi, 8 adet kumru, 12 adet serçe ve 2 adet güvercin evi öğrenciler tarafından Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teslim edilmişti. Kültürpark içerisinde oluşturulan Pisi Bahçe Kedi Yaşam alanına ve şehrimizin muhtelif yerlerindeki koruluk alanlarına yerleştirilen kedi evlerinin ardından kuş evlerinin de montajına başlandı. 
İnegöl Belediyesine bağlı ekipler güvercin, kumru ve serçeler için özel yapılan kuş evlerini İshakpaşa Camii çevresi ve İnegöl Belediyesi önündeki ağaçlara yerleştirmeye başladı. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “İnegöl Belediyesi olarak gerek sokak hayvanları için gerekse de doğada yaşayan hayvanlar için projeler üretiyoruz. Öğrencilerimizin ürettiği kedi evlerini Kültürpark içerisinde oluşturduğumuz pisi bahçe kedi yaşam alanına ve şehrimizin muhtelif yerlerindeki koruluk alanlarına yerleştirdik. Bu projemiz halkımızın beğenisini kazandı. Gelen talepler üzerine Yeniceköy Mahallemizde ikinci bir kedi yaşam alanı oluşturuyoruz. Ayrıca bunun yanı sıra bu hafta ekiplerimiz Mobilya Bölümü öğrencilerimiz tarafından yapılan kuş evlerinin montajını gerçekleştiriyorlar. Ağaç işçiliği ve mobilyasıyla ününü tüm dünyaya duyuran ilçemizde öğrencilerimizin kendi tasarımlarıyla kendi hayal güçleriyle ürettikleri bu ahşap yuvaların ilçemize ayrı bir değer kattığını düşünüyorum. İlçemizde bulunan hayvanların doğal yaşam ortamlarında en iyi şekilde yaşayabilmeleri için projeler üretmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu projelerimizin tanıtımını da gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 12:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER