Engelsiz park ile engelsiz oyun

Yıldırım’ı yeniden yapılandırmaya başlayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, hizmete sunduğu projelerle engelli vatandaşları da unutmuyor.

Engelsiz park ile engelsiz oyun
Engelli vatandaşların, ‘Engelsiz Şehir Yıldırım’da daha rahat bir yaşam sürdürmelerini hedefleyen Yıldırım Belediyesi, engelli çocukların oyun özgürlüğüne kavuştuğu Mimar Sinan Engelsiz Parkı ile diğer belediyelere örnek oluyor.
Hizmete açıldığı günden bu yana diğer ilçelerden dahi engelli çocuklarını getiren aileler, Yıldırım’da hayata geçen parkın yaygınlaştırılmasını istiyor. Mimar Sinan Engelsiz Parkı, sosyal alanda duyarlı belediyecilik örneği olarak gösterilirken, engelli vatandaşların engelsizce dolaşabildiği bir mekân oldu. Tasarımı, oyun ve fitness aletleriyle engelli vatandaşların sosyal yaşamına destek olan park, fiziksel anlamda da gelişimlerine fayda sağlıyor. Engelli ve engelsiz vatandaşları bir araya getiren bin 648 metrekaresi yeşil alan olmak üzere 2 bin 711 metrekarelik alanda hizmet veren parkta, görme engelliler için de kılavuz kaldırımlar bulunuyor.‘POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ’
Engellileri, öncellikli hizmet gurubu olarak belirleyerek, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam standartlarını yükseltecek çok sayıda projeyi ilçeye kazandırdıklarını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mimar Sinan Engelsiz Parkı’nı, engelli vatandaşlarımızın kendi başlarına rahatlıkla gezebilecekleri, hava alabilecekleri bir mekân olarak tasarladık. Parka gelen engelli çocuklarımız gönüllerince gezip eğlenebiliyorlar. Parkta bulunan oyun takımları da engelli çocuklarımıza göre yapıldığı için oyuncaklardan da rahatlıkla faydalanabiliyorlar” dedi. Yıldırım Belediyesi olarak sosyal adalet anlayışı içerisinde toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir yönetim sergilediklerini belirten Başkan Edebali, “Göreve geldiğimiz günden itibaren engellilerin karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak adına pozitif ayrımcılık yaparak, projelerimizi empati ile hizmete geçirmeye devam ediyoruz. Toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek ‘Engelleri aşan Yıldırım’ hedefini en kısa sürede gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 20:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER