Büyükşehir ile Helvalıpınar Camii de değerine kavuşacak

Altepe, “Şükraniye Mahallesi’ndeki Helvalıpınar Camii, binaların arasında sıkışmış durumda. Etrafındaki binalar yıkılacak, cami ortaya çıkacak” dedi.

Büyükşehir ile Helvalıpınar Camii de değerine kavuşacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Yıldırım İlçesi’ndeki Helvalıpınar Camii çevresinin düzenleneceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Yıldırım İlçesi Şükraniye Mahallesi’ndeki Helvalıpınar Camii ve çevresinde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak sağlıklı, yaşanabilir bir kalite kenti Bursa’nın oluşturulması hedefiyle çalışmaların hızla sürdüğünü anlatan Başkan Altepe, Helvalıpınar Camii çevresinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Hızlı, gelişen ve büyüyen Bursa’da, çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Osmangazi ve Yıldırım ilçeleri başta olmak üzere, kentin tüm bölgeleriyle nefes alabilmesi ve halkın kullanacağı yeşil ve sosyal donatı alanlarının artırılması için çalışmalarımızı yapıyoruz. Camiler ve çevrelerinin daha düzenli hale getirilmesi için de ayrım yapmadan adımlar atıyoruz” dedi.

“Helvalıpınar Camii ortaya çıkacak”
Yapılaşmanın sıkıntılı ve yeşil alanın en az olduğu Yıldırım’ın daha yaşanabilir hale gelmesiyle ilgili de projelerin bir bir hayata geçirildiğini kaydeden Başkan Altepe, “Yıldırım İlçesi’nin Şükraniye Mahallesi’ndeki Helvalıpınar Camii, binaların arasında sıkışmış durumda. Büyükşehir Belediyesi olarak başlattığımız projeyle etrafındaki binalar yıkılacak. Yaklaşık 1200 metrekare alanda çalışma gerçekleştiriliyor. Bölge tekrar düzenlenecek, sosyal alanlarıyla, bahçesi ve avlusuyla Helvalıpınar Camii de tertemiz ve pırıl pırıl şekilde ortaya çıkacak” diye konuştu. Başkan Altepe, cami ve çevresinin bölgeye daha yakışır hale geleceğini sözlerine ekledi.
Başkan Altepe’ye teşekkür
Şükraniye Mahallesi Muhtarı Ergün Kahraman, Başkan Altepe’nin manevi değerlere çok önem verdiğine işaret ederek, “Helvalıpınar Camii’nin çevresindeki yapılaşmanın kaldırılarak yerine güzel bir sosyal donatı alanının kazandırılacak olmasından dolayı çok mutluyuz, Başkan Altepe’ye teşekkür ediyoruz” dedi. Helvalıpınar Camii İmam Hatibi Yahya Orhan ise, “Allah razı olsun. Binalar arasında sıkışmış olan camimizi, birçok insan bilmiyor. Caminin tarifi de zor. Çevresinin düzenlenecek olması ve Başkan Altepe’nin desteğini ifade edişi bizleri sevindirdi” diyerek Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 19:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER