Bursa’nın asırlık çınarı ile keyifli sohbet

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilerlemiş yaşına rağmen sağlıklı bir yaşam süren 102 yaşındaki Zehra Tohumcu’yu evinde ziyaret ederek, Bursa’nın yakın tarihi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bursa’nın asırlık çınarı ile keyifli sohbet
Belediyenin geliştirdiği örnek sosyal sorumluluk projesi ‘Belediyem ‘Benimle’ ekibinin mahalle ziyareti sırasında evine konuk oldukları Zehra Tohumcu’nun kendisi ile görüşmek istediğini öğrenen Başkan Dündar, 102 yaşındaki Tohumcu’nun bu isteğini kırmayarak yaşlı kadını evinde ziyaret etti. Eşini 20 yıl önce kaybeden, damadı ve kızı ile birlikte oturan 4 kız, 2 erkek çocuk sahibi 102 yaşındaki Zehra Tohumcu’nun elini öpen, daha sonra karşısına oturup baş başa sohbet eden Başkan Dündar, “Zehra teyzemiz adeta yaşayan bir tarih. 102 yıl öncesinin Bursa’sını hatırlayıp, anılarını bizimle paylaştı. Bizler de kendisinin anlattıklarından, yaşadığımız kentin geçmişi hakkında bilgi sahibi olduk. Sevinçlerini, hüzünlerini Osmangazi’de yaşamış, 102 yılını bu kentte geçirmiş müstesna bir insan. Gerçek bir Bursalı. Bizi kabul edip evine kabul ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlerlemiş yaşı nedeniyle işitme zorluğu çeken Zehra Tohumcu, kendisini evinde ziyaret eden Başkan Mustafa Dündar ile, damadı ve kızının yardımıyla anlaşabildi. Başkan Dündar’ın ziyaretinden duyduğu mutluluk yüzünden okunan yaşlı kadın, “Çok şükür bir isteğim yok. Çocuklarım benimle ilgileniyor. Yaşlılığın getirdiği rahatsızlıklarımın dışında bir sağlık sorunum da yok. Beni evime kadar gelip ziyaret ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah, yaptığı bu iyiliklerin karşılığını, her iki dünyada da alır” diyerek, Başkan Dündar’a çalışmalarında başarılar diledi.     Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 15:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER