Sağlık turizminde önemli adımlar

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid ile Çelik Palas Otel'de bir araya geldi.

Sağlık turizminde önemli adımlar
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, " Bilindiği gibi son dönemde Bursa olarak bir turizm kalkınma hareketi başlattık. Yılın her anı turizme uygun şehrimizi yurt dışından gelecek turistlere ve yatırımcılara tanıtma gayesindeyiz. Bu faaliyetler kapsamında uluslararası fuarlarda ve İlimizde düzenlediğimiz etkinliklerde sektörün önemli isimleri ile bir araya geliyoruz. Bu gün 2.Bursa Medikal ve Termal Turizm  Forumu'nun açılışını yaptık.Sağlık Turizminin önemli temsilcilerini ilimizde ağırlıyoruz. İlimiz Arap Ülkelerindeki turistlerin aradığı özellikleri taşıyan ve özellikle sağlık turizmi alanında onların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir özelliğe sahip. Yılda Türkiye'ye yaklaşık 2,5 milyon Arap Turist gelmekte. Yapılan araştırmalar bir Arap turistin Türkiye'de beş günlük süre zarfında ortalama 5 bin dolar para harcadığını gösteriyor. Bu noktada Başkanlığını Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid'in yürüttüğü Arap Turizm Örgütü ile sürdürdüğümüz ortak strateji daha da önem kazanıyor. Bu gün Arap Turizm Örgütü ile Sağlık Turizmine dair bir takım ortak kararlar aldık. Aldığımız ortak kararlar neticesinde İlimizde konaklayan Arap Turist ve Arap Turizm Örgütü Üyesi Ülkelerden sektör ile alakalı gelecek yatırımcı sayısında önemli bir artış olmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.  



İlk olarak 40 sene evvel geldiği Bursa'ya sevgisinin her gün daha da arttığını ve Arap Turizm Örgütü Başkanı olarak Türkiye'nin ve Bursa'nın daima hizmetinde olduğunu belirten Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid de "Türkiye Cumhuriyeti'nin ilgili kurumları ile Arap Turizm Örgütü olarak yapmış olduğumuz antlaşmalar kapsamında, Türkiye ile Arap Ülkelerinin arasındaki ilişkilerin özellikle turizm alanında mükemmel seviyede tutulmasını amaçlayan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda sağlık turizminin en iyi seviyede yapılabilmesi için yürüttüğümüz çalışmalar var. Arap Turizm Örgütü olarak  "Sağlık Turizmi" için belirlenen tesislerin iyileştirilmesi ve termalin daha da cazip hale getirilmesi için, Türk ve Arap  işadamları arasında hem ticari ortaklıklar hem de tecrübe paylaşımı yapılabilecekleri  zeminler hazırlıyoruz. Bu gün Sayın Valimiz Münir Karaloğlu ve Sayın BTSO Başkanımız İbrahim Burkay ile görüşmekten çok memnuniyet duydum. Bu görüşmemiz neticesinde önemli hususlarda mutabakat sağladık. Bunların birinden bahsetmemiz gerekirse öncelikle turizmde ve özellikle sağlık turizminde dayanışma içerisinde hareket etme kararı aldık."dedi. 

BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise "Bir tarafta Sayın Valimiz Münir Karaloğlu'nun diğer tarafta ise Arap Turizm Örgütü Başkanı  Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid'in bulunduğu, temelinde dostluk yatan ve kentimizin büyümesine büyük oranda katkı sağlayacak olan bu dayanışma hareketinin BTSO olarak destekçisi olacağız."şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 16:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER