Sanatın kalbi Ördekli Kültür Merkezi'nde atıyor

Ördekli Kültür Merkezi’nde açılan Çini ve Kağıt Rölyef eserlerinin yer aldığı sergiyi gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, amatörce bile olsa toplumda herkesin sanatla uğraşması gerektiğini söyledi.

Sanatın kalbi Ördekli Kültür Merkezi'nde atıyor
Son zamanlarda bir çok sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetin merkezi olan Ördekli Kültür Merkezi, son olarak Çini ve Kağıt Rölyef sanatçılarının eserlerinin sergilendiği bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Osmangazi Belediyesi tarafından restore edildikten sonra, kendine has otantik yapısı ile büyük bir beğeni toplayan, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir yer olan Ördekli, merkezi konumu ile de sanatseverlerin en çok tercih ettiği merkezlerin başında geliyor. Bursa’da sanat eserlerinin sergilendiği, konferans ve seminerlerin düzenlendiği, çeşitli tiyatral gösterilerin sahnelendiği Ördekli Kültür Merkezi, 2017 yılına kadar adeta kapalı gişe oynuyor.

Hemen hemen her hafta bir serginin yer aldığı Ördekli Kültür Merkezinde açılan sergiyi gezerek, eserleri dikkatlice inceleyen Başkan Dündar, sergi sahiplerinden bilgiler aldı. Amatör veya profesyonel olsun, toplumda sanatla uğraşan kişilerin sayısının artmasının mutluluk verici olduğunu dile getiren Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ördekli Kültür Merkezi’nin, bu manada sanatçılara eserlerini sergileme fırsatı sunduğunu söyledi. Başkan Dündar, “Ördekli Kültür Merkezi, Bursa’da sanatçıların ve sanatseverlerin en uğrak noktalarından biri. Neredeyse her gün bir sanatsal aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Şuan, 2016 yılı için tüm günlerimiz dolu. Ördekli Kültür Merkezi’nde eserlerini sergilemek isteyen vatandaşlarımız 2017 yılını beklemek zorunda. Sanata olan ilgiyi görmek adına bu yoğunluktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizler, farklı kültür merkezlerimiz ile de sanatçılarımıza hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Sergi sahiplerinden amatör çini sanatçısı Şadiye Kara da,“Çini sanatı hakkında 4 sene eğitim aldıktan sonra sergi açmaya karar verdim. Sergide yer alan ayna çini eserleri tamamen kendi tasarımım. Benzer eserlerim de var. Bu eserlerimde çinicilik ve ebru sanatını sentezleyerek yepyeni bir tarz oluşturdum” dedi. Kağıt rölyef sanatçısı Arzu Sayar ise “Amatörce başladığım bu işte güzel çalışmalar ortaya koyduğumu düşünüyorum. Özellikle bayanlara kağıt rölyef sanatını tavsiye ediyorum. Osmangazi Belediyesi’nin de bize sağladığı bu güzel mekan ve destekleri için de ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER