Gürsulu kadınlar çini sanatını konuşturdu

Gürsu Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Gürsu Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu ve Eğitmen Beyhan Kavasoğlu’nun verdiği çini kursu sertifikaları törenle verildi.

Gürsulu kadınlar çini sanatını konuşturdu

Gürsu Kent Konseyi Kadın Meclisi merkezinde gerçekleşen sertifika töreninden sonra kursiyerler kurs süresince hazırladıkları eserlerini düzenlenen sergi’de sunma fırsatı yakaladı.Çini kursu kursiyerlerin sertifika törenine, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halim Tuyluoğlu, Kestel Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Turan Yavuz, Gürsu Kent Konseyi Başkanı Osman Altaş, Gürsu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sümeyye Işık, Gürsu Belediyespor Başkanı Fuat Ermiş katıldı.

 

Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas Kent Konseyi Kadın Meclisi önderliğinde hazırlanan kurs programlarını gönülden desteklediklerini belirtti. Bu tür çalışmaların ilçe halkına çok faydası olacağını dile getiren Kaymakam Makas, bu kursa katılanların kollarına birer altın bilezik taktığını söyledi.
 

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, sertifika almaya hak kazanan hanımları tebrik etti ve konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bizler her alanda hanımlara sunulan hizmetleri desteklemeyi amaçlıyor ve üzerimize düşen sorumlulukları büyük bir titizlikle yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu hususta düzenlemiş olduğu kurs programları ile her kesime her noktaya ulaşmaya çalışan Kent Konseyimizi ve Kent Konseyi Kadın Meclisimizide ayrıca tebrik ediyorum.” dedi.Gürsu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sümeyye Işık, “Kadınların toplumsal yaşamdaki etkinliklerini arttırmaya yönelik başladığımız çalışmalar neticesinde hazırlanan kurs programlarımızdan Çini Kursumuza 7’den 70’e tüm kadınlarımız yoğun ilgi gösterdi. Çalışmalarımız kapsamında bizlerden desteklerini esirgemeyen Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas bey’e ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’a teşekkür ediyorum ve inanıyorum ki bundan sonra kurslarımıza da oldukça rağbet olacaktır. Bu vesile ile sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi de kutluyorum.” dedi.

 
Kursiyerler, Kaymakam Makas ve Başkan Işık’a birer çini tabak çalışması hediye etti. Yoğun ilgi gören kurs sonu sergisinin ardından ikramlar gerçekleştirildi. Kursiyerler daha sonra protokol mensuplarının elinden sertifikalarını aldılar. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER