Dündar: “Yapacağız Değil, Yapıyoruz Diyoruz”

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

Dündar: “Yapacağız Değil, Yapıyoruz Diyoruz”
Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen seçim sonucunda İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak ve yönetim kurulu üyelerini Ördekli Kültür Merkezi’ndeki makamında ağırlayan Başkan Dündar, Albayrak ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi. Şehirlerin canlı bir organizma olduğunu ve ihtiyaçların sürekli değişiklik gösterdiğini ifade Başkan Dündar, “Bursa, yoğun göç ve plansız yapılaşma nedeniyle hizmet yapmanın zor olduğu bir şehir. Bizler de kentin en büyük ihtiyacının kentsel dönüşüm olduğunu biliyor ve bu yönde çalışmalara ağırlık veriyoruz. Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 4 etap da çalışmalar devam ediyor. Uludağ yamaçlarında gerçekleştirilecek kentsel dönüşüme öncülük edecek olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay bekliyor.  Son şeklini alan proje konutları, ticari alanları, sosyal donatı ve yeşil alanları ile, Uludağ eteklerinde yer alan Demirkapı Mahallesi’nin çehresini tamamen değiştirecek” dedi. 

Osmangazi Belediyesi olarak ‘yapacağız değil, yapıyoruz’ diyen Başkan Dündar, “Planlı yapılaşma ile Hamitler’de örnek bir şehir ortaya çıkardık. Demirtaş’ta revizyon yaptık ve önemli hizmetleri hayata geçirdik. ‘Eski şehir’ olarak adlandırdığımız Hisar ve Kale İçi bölgesinde tarihi yeniden ayağa kaldırıyoruz. Kent Meydanı’nda kamulaştırmalarımız devam ediyor. Bölgenin yarısını kamulaştırdık. Bursa’ya hak ettiği meydanı kazandıracağız” diye konuştu.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak da yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Dündar’ı tebrik ederek, “Kentsel dönüşüm, Bursa’nın ihtiyaç duyduğu ve kentin çehresini değiştiren çalışmalar. Böylesi büyük projelerde kamu kuruluşları,  akademik odalar ve özel sektör birlikte hareket etmeli. Kentin tarihi, kültürel ve fiziki yapısına uygun projeler hayata geçirilmeli. İMO olarak bilgi ve birikimlerimizi paylaşmaya hazırız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 11:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37