Göllüce mahalle sakinleri protokol ile buluştu

Ulema Şehri İznik'te Okuyan Yuva" projesi kapsamında derneklerde sürdürülen toplantılar taşra mahallesi Göllüce mahallesi ile devam etti.

Göllüce mahalle sakinleri protokol ile buluştu

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği projeye dernek lokallerinin ardından İznik ilçesi taşra mahallelerinde de devam etmeye başlandı . İlk  olarak Göllüce mahallesinde başlanıldı. Boş zamanlarında vatandaşların okuması ve eğitim seviyelerin yükselmesi için gerçekleştiriliyor. Ayrıca proje kapsamında İznik halkı ve vatandaşlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aktarılıyor.

Dernek lokallerine ve Taşra Mahallerinde vatandaşlar ile buluşan Kaymakam Pehlivan ve Başkan Sargın halkın takdiri ile karşılaşıyor. Göllüce Mahallesinde  gerçekleşen toplantıya İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu, Necati Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı  Tamer Mahmut Hersek ,İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tolga Sanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, Sivil Toplum  Örgütleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.


İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Göllüce Mahallesinde yaptığı konuşmada " Sayın Kaymakamımız ile bu tür organizasyonları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Her Cuma akşamı bir derneğimizde ve merkez ile taşra mahallelerinde vatandaşlarımızın yanlarına giderek vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinliyoruz. Kaymakamımız Pehlivan ile birlikte iki aydır dernek lokalleri ve merkez, taşra mahallerini ziyaret ediyoruz. Buralarda hoş sohbetler gerçekleştiriyoruz. Acil giderilecek sorunları gidermeye çalışıyoruz . Kaymakamlık gidereceği eksikleri Kaymakam bey gidermeye çalışıyor . Eskiden Kaymakamlar ulaşılmaz makamlardı. Bunu herkes bilir. Kaymakamlık' ta , Belediye Başkanlığı'da , Garnizon Komutanlığı' da , İlçe Müftüsü 'de  burada hep birlikte dertleşeceğiz inşallah " dedi.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye başkanı Osman Sargın, İznik Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı’nın yanında getirmiş olduğu İlmi ve dini kitaplar "Ulema Şehri İznik'te Okuyan Yuva" projesi kapsamında Göllüce Mahalle Muhtarı Hasan Ayar'a  hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER