Başkan Sargın, ITB Berlin Fuarı'nda İznik çinisini tanıttı

Bursa Valiliği öncülüğünde çıktığı yolda emin adımlarla ilerlemeye devam eden Ulu Şehir Bursa, ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’na İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'da İznik çinisi ile çıkarma yaptı.

Başkan Sargın, ITB Berlin Fuarı'nda İznik çinisini tanıttı
Dünyanın en saygın ve en etkili turizm organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen ve 9-13 Mart 2016 tarihleri arasında sektörün profesyonellerini buluşturacak olan ITB Berlin Uluslararası Turizm fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı.
ITB Berlin Uluslararası Turizm fuarı'na Bursa Vali Yardımcısı Yunus Fatih  Kadiroğlu, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Mustafa Kemal Paşa Belediyesi Başkanı Sadi Kurtulan, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Burfaş Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy, Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Zeki Beyhan, İznik Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve Hacivat ile Karagöz katıldı.


Tarih'te 13 ile 17. Yüzyıllar arasında Dünyaya Nam salmış çini diyarı İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da "İznik olarak gerek yurtiçi gerekse yurtdışı tanıtım fuar'larında yer alıyoruz. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve İznik Çinisini Turizm'e kazandırmak ve insanlığın hizmetine sunmak için çalışıyoruz.  ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarında “Şehrin 5 Hali” temasıyla tanıtılan Bursa ve İznik dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu vesile ile İznik'e verdikleri değerden dolayı Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye şükranlarımı sunuyorum" dedi.


Hacivat ve Karagöz’ün sergilediği oyun ile fuarda dikkatleri üzerine çeken Bursa, stantta ebru ve kabartma alanlarında gerçekleştirilen canlı atölye çalışmaların yanı sıra İznik Çinisi ile de büyük beğeni topluyor. 190 ülkenin toplamda 10 bin stant ile temsil edildiği ITB Berlin Turizm Fuarı 13 Mart akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 11:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37