2016’da İnegöl’ü bekleyen projeler

İnegöl Belediyesi 2015 yılı değerlendirme toplantısı Afyon’da gerçekleştirildi.

2016’da İnegöl’ü bekleyen projeler
Afyon Oruçoğlu Otel'de Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire Müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediyesinin güçlü kurum olduğunun altını çizdi.

2015 yılında 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin yapıldığını aktaran Başkan Aktaş, yılın 10,5 ayında seçimin konuşulduğunu söyledi.
Yılık değerlendirme toplantılarının 2004 yılından bu yana düzenlendiğini aktaran Başkan Aktaş; “Ülkemizde farklı gelişmeler oldu ve bunun akabinde odak merkezli gelişmeler ortaya çıktı. İnegöl bundan ziyadesiyle olumlu, olumsuz etkilendi. İnegöl ölçeğinde de 2014 yılı 30 Mart seçimlerinin ardından büyükşehirle birlikte yeni bir süreç başladı. Bu süreçle alakalı konuyu sindirmeye çalıştık, sisteme adapte olmaya çalıştık. 2015 yılında projelerin ve çalışmaların kendini gösterdiği bir dönem yaşadık. Geçmişten dersler çıkartarak geleceğe bakmak lazım. Burada bir güne sıkıştırılmış bir yılın özetini göreceğiz” dedi.

2016 PROJELERİ
2016 yılında yapılacak projeler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş;

“Eski Kültür Sarayını yıl ortasına kadar yıkıp yerine yapacağımız “Meydan ve Yer Altı Otoparkı” projemizle çarşı içerisini yayalaştırıyoruz.

Yıkım işlemleri tamamlanan eski Devlet Hastanesi alanına “70 dönümlük Kent Meydanı ve Belediye Sarayı” projesi ile bölgemizin en büyük meydanlarından birini İnegöl’ümüze kazandırarak, yeniden şehrimizin çekim merkezi haline getiriyoruz.


Restorasyon çalışmaları devam eden “Beylik Hanı” tamamlandığında tarih çarşıda tekrar canlanacak.
Çalışmalarına başladığımız “Kültür Sanat ve Kongre Vadisi Projesi” ile 400 ve 700 koltuk kapasiteli iki büyük salon yapıp, her yaş grubundan hemşehrimize hizmet sunarak, İnegöl’e kültür- sanat alanında farklı bir boyut ve enerji katacağız. Ayrıca burada yapacağımız yeni “Nikah Sarayı” ile en mutlu günlerinize ev sahipliği yapacağız.

Proje ve içerik çalışmaları başlayan “Masal Köyü Parkı’nda” vakit geçirecek aileler ve çocuklarımızın çok güzel hatıraları olacak.

Kısa bir süre sonra restorasyon çalışmaları tamamlanacak olan "Osmaniye Mahalle Konağı" hizmete girdiğinde “Engelsiz Yaşam Merkezi ve Gündüz Bakım Evi’mizde” engelli kardeşlerimize hizmet ederken, ailelerine de bu sorumluluğu yürütmelerinde yardımcı olacağız. Ayrıca “Burhaniye Mahallesi'nde ve Yenice Mahallesi'nde 2 yeni Mahalle Konağı” daha yapıyoruz.

Proje ve etüt çalışmaları tamamlanıp ihale aşamasında olan “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'mizde” yüzme sporunu teşvik ederek, sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunacağız.

Altyapı ve fizibilite çalışmaları sonuçlanan ve kısa bir süre sonra yapım ihalesini gerçekleştireceğimiz “Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM)” projemizle sportif faaliyetleri çeşitlendirirken, aileler ve çocukların keyifli zamanlar geçireceği, yamaç paraşütü başta olmak üzere İnegöl'ü alternatif doğa sporlarının yeni çekim merkezi haline getiriyoruz.
Yeniceköy Mahalle'mizde temelini attığımız ve yapım çalışmaları süratle devam eden “İnegöl Belediyesi Fatma Göztepe Huzurevi ve Aşevi” ile yaşlılarımız ev konforunda yaşamlarını sürdürürken, komşumuz aç iken bizler tok yatmamaya devam edeceğiz.

Yapım çalışmaları devam eden “MER-PA ile Köylü Pazarı ve Katlı Otopark” sayesinde pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız huzur içinde alış verişlerini yapacak. Kırsal mahallelerimizden gelen vatandaşlarımız artık ürünlerini market standartlarında kapalı mekânda sergileyecekler. Yazın serin, kışın sıcak ortamı ve otopark alanları ile yeni pazaryerlerimiz uluslararası standartlarda olacak

Alanyurt – İnegöl arası “Hafif Raylı Sistem”, “Şehir içi Ulaşım” ve “İnegöl-Bursa Ulaşım” hatlarında yapacağımız yenilikler ve düzenlemelerle daha hızlı ve daha kaliteli toplu taşıma gerçekleştireceğiz.

Bugüne kadar birçok mahallemizde yaptığımız ve bundan sonra da süratle yapımlarına devam edeceğimiz mahalle otoparkları, katlı ve yeraltı otoparklarımızla şehir içi park ve ulaşım sorunu rahatlayacak” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş sözlerini şöyle sonlandırdı; “2016 yılında planladığımız bu projeler ile İnegöl’ü ulusal ve uluslararası boyutta bir marka şehir yapmak yolunda önemli bir mesafe kat edeceğimiz aşikâr. Hemşerilerimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir ortaya koymak noktasında hizmetlerimizi şehrin her noktasına yayarak vizyon sahibi bir belediyeciliğin farkındalığını ortaya koymak için çalışmaya devam ediyoruz. Biz bu şehri seviyoruz….. Biz bu şehre aşığız…”
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER