Mudanya'da Sarıkamış'a kitap desteği

Mudanya Belediyesi’nin Sarıkamış Harekatı’nın 101. Yıldönümünde Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki bir köy okulu için başlattığı kitap kampanyası sona erdi.

Mudanya'da Sarıkamış'a kitap desteği
Mudanya Belediyesi’nin ilçede başlattığı kitap kampanyası ile toplanan kitaplar Kars’ın Sarıkamış İlçesindeki köy okuluna kütüphane kurulması amacıyla gönderildi. İlkokul öğretmeninin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımı dikkate alan Mudanya Belediyesi, bu amaçla kitap toplama kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında toplanan kitaplar koliler halinde minik öğrencilerle buluşmak üzere gönderildi. 
“KİMSE KİMSESİZ KALMAYACAK”
Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemine değinen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bu kampanyamız ile ilçemizde ve belediyemizde yardımlaşma ve dayanışma ruhu bir kez daha ortaya çıktı. Mudanyalı hemşehrilerimize ve personelimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Kimse kimsesiz kalmayacak ilkesi ile Mudanya’da sosyal yardımları devam ettirdiklerine de vurgu yapan Türkyılmaz, “Elimizden geldiğince ilçemizde ve diğer ilçelerde bu tür yardımları devam ettireceğiz. Bu tür yardımlaşma ve dayanışmaların bizlere verdiği huzur ve mutluluk tarif edilemez. Sarıkamış Harekatı’nın 101. Yıldönümünde gönderdiğimiz kitaplar, kırtasiye malzemeleri ve okul araç gereçleri miniklerimizin geleceğe daha sağlam adımlar atmasını sağlayacak ve ülkemize hayırlı birer evlat olarak yetişeceklerdir” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 15:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37