Mustafakemalpaşa’ya modern çöp depolama tesisi

Bursa’nın tüm ilçeleriyle birlikte daha yaşanabilir bir kent olması yolundaki çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i çöp sorunundan kurtarıyor.

Mustafakemalpaşa’ya modern çöp depolama tesisi
Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte bu ilçedeki yatırımları inceledi. Orta Mahalle’de 1 milyon TL’lik harcamayla yeşil alan olarak düzenlenen mevcut çöp depolama alanıyla Fevzi Dede Mahallesi’nde 3 milyon TL’lik harcamayla inşa edilen modern çöp depolama tesisinde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, tamamlanma aşamasına gelen yatırımlarla birlikte Mustafakemalpaşa ile Karacabey’in çöp sorunundan tamamen kurtulacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, modern çöp depolama tesisinin Karacabey’e de hizmet vereceğini söyledi. İki ilçede toplanan çöplerin modern depolama tesisine geleceğini, buradan da sıkıştırılmış halde Hamitler’deki Büyükşehir çöp depolama alanına aktarılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Buraya 5-6 kamyonla gelecek çöpler, 1 Tır içerisinde sıkıştırılmış halde Bursa’ya gönderilecek. İki güzide ilçemizin çöplerinin depolanması işlemi de bu şekilde gerçekleştirilmiş olacak. Kaba inşaat bitti. Kısa zaman sonra ise hizmete alınacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, evsel atıklar konusunda 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu yatırımla birlikte taçlandığını ifade etti. Orta Mahalle’de çöpten kaynaklanan kokunun artık yaşanmayacağını vurgulayan Kurtulan, “Bu da ilçemizin daha yaşanabilir bir hale gelmesinde rol oynayacak. Büyükşehir Belediyesi’ne halkım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa’daki temasları çerçevesinde Orta Mahalle eski çöplük alanında 80 dekarlık alanda sürdürülen rekreasyon çalışmalarını da denetledi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 15:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER