Gürsu’ da parklar yaza hazırlanıyor

Gürsu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, ilçedeki parklar yaza hazırlanıyor.

Gürsu’ da parklar yaza hazırlanıyor
Gürsu’ da bulunan 45 adet parkta yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla parklar yenileniyor. Parklarda bulunan oyun gruplarının, park donatı elemanlarının yenilenme ve bakımları yapılırken sert zemin döşemeleri de yenilenmekte.
     
Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık “Yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde, havaların da düzelmesiyle halkımızın daha yoğun olarak kullanacağı parklarımızı yenileyerek hizmete hazırlıyoruz.  İlçemizdeki mevcut parkların yanında, yeşil alanların oranını arttırmaya yönelik önemli çalışmalar yapmaktayız. Gürsumuz’ un çağdaş kent kimliğine uygun şekilde gelişimini sağlamak amacıyla parklarımıza önem veriyoruz. İlçe halkımızın da nefes almasını sağlayan mahalle ve sokaklarındaki parklara sahip çıkarak, korumalarını temenni ediyoruz “dedi.Gürsu’ nun merkezini betonun soğukluğundan kurtarmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında parkların yeşil alanlarının bakımı ve ağaçların budanma çalışmaları da düzenli olarak yapılmakta. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 10:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER