Aydın Büyükşehir’den çiftçilere destek

Aydin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik politikalarına devam ediyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da mahsulü tarlada kalan çiftçilere destek olan Büyükşehir Belediyesi patates ve soğan üreticisinin tarlasında kalan mahsulünü saatin alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı.

Aydın Büyükşehir’den çiftçilere destek

Girdi maliyetleri çok yükseldiği için soğan ve patatesten kazanç elde edemeyen çiftçilerin imdadına Aydin Büyükşehir Belediyesi yetişti. Ekonomik sebeplerden dolay mahsulü tarlada kalan üreticilere kucak açan Büyükşehir Belediyesi, tonlarca soğan ve patatesi ederinde satın alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı.

Aydin Büyükşehir Belediyesi, geçen yıllarda da patates, portakal, nar, erik, çilek, mandalina ve bamya üreticilerinin tarlalarında kalan ürünleri satın almış ve Aydin genelinde Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından belirlene ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmıştı. Piyasanın olumsuz koşullarından dolay zor durumda kalan çiftçiler kendilerine destek olunduğu için Aydin Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioglu'na teşekkür etti. Aydınlı çiftçiler uygulamadan çok memnun olduklarını belirtti.

Aydin Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, her zaman üreticilerin zor zamanlarında yanlarında olduklarını ifade ederken "Bu zor ekonomik Sartlarda büyük masraflar yaparak üretim yapmış olan üreticilerin ürünlerinin hak ettiği değeri görmesini önemsiyoruz. Tarım kenti Aydın’da hangi üreticimizin ürünü tarlada kalırsa Aydin Büyükşehir Belediyesi dün olduğu gibi bugün de alisidir. Üreticimizi namerde muhtaç etmeyiz" seklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37